Click "Enter" to submit the form.

Edyta Sadowska

Doktor nauk społecznych – naukowczyni i futurolożka. Edyta zajmuje się promowaniem nauki na instagramie. Plany na przyszłość oraz na dalsze kreowanie przestrzeni to to co zachęca ją do działania każdego dnia 💪
Jako wykładowca akademicki pracuje także w ramach przyszłości akademickiej. Jej zainteresowania naukowe kręcą się wokół sztucznej inteligencji. Na co dzień udziela się w fundacji LAB +60, którą współtworzy z doktor Agnieszką Labus. Fundacja zajmuje się starzejącym się społeczeństwem ✨
Codziennie korzystamy ze słów “przeszłość, teraźniejszość, przyszłość” choć nie zawsze rozumiemy co za nim się kryje 🤔
 
🔷 Każdy mówi o przyszłości, robimy plany. A co z planami dla całego świata na 50 lat do przodu? Tym właśnie zajmuje się Doktorka Edyta Sadowska w swojej pracy naukowej.
🔷 Choć może nie jest to pełne wyjaśnienie czym zajmują się futurolodzy ale z pewnością nasza rozmowa z futurolożka przybliży wam temat tego co robi.

Leave a Comment.

Edyta Sadowska

Futurolożka
Naukowczyni
Popularyzatorka nauki

Jestem naukowcem z pasji i misji. Z pasji bo kocham odkrywać świat nauki, który pozwala mi każdego dnia na nowo stawać się odkrywcą. Z misji bo nauką chce się dzielić, popularyzować i pokazywać jaką frajdą może być.

Jestem futurologiem. Zawsze w swojej przestrzeni naukowej szukałam elementu sprawczości. Przyszłość – poznawanie jej, projektowanie i budowanie pozytywnych scenariuszy daje możliwość aktywnego uczestniczenia w budowaniu swojego jutra.

Od wielu lat zajmuje mnie idea długowieczności i wszystkie aspekty jakie są z nią związane. Jako społeczeństwo długowieczne czeka nas wiele wyzwań i wiele redefinicji, którymi powinniśmy zająć się już dziś. Czas zacząć o tym rozmawiać – stąd też moja obecność w projekcie Era Nowej Starości.